home Pozostałe Gdzie znaleźć dobrego adwokata?

Gdzie znaleźć dobrego adwokata?

 

Sprawy sądowe w Polsce mogą ciągnąc się miesiącami – wynika to nie tylko z olbrzymiej ilości wniosków, ale również z przeciążenia systemu prawa. Szykując się do sądowej batalii koniecznie pomyślmy o tym, czy w naszym przypadku pomocny nie okaże się adwokat. W jakich sytuacjach jego obecność będzie wskazana?

Adwokat dawniej i dzisiaj

Jeszcze do niedawna uważano, że adwokaci zatrudniani są wyłącznie do dużych spraw związanych z gospodarką czy kwestiami spadkowymi. Dzisiaj adwokaci olbrzymią część czasu poświęcają prywatnym klientom, którzy zgłaszają się do nich najczęściej ze sprawami majątkowymi czy rodzinnymi. Dość powiedzieć, że w roku 2018 już co trzecie małżeństwo rozpadało się, a sprawy rozwodowe wymagały nie tylko podziału majątku, ale także przyznania opieki nad małoletnimi dziećmi – oceniają pracownicy kancelarii Klimkowski-kancelaria.pl.

Dlaczego obecność adwokata w sądzie może nam pomóc?

W przypadku rozwodów bez orzekania o winie czy też bez podziału majątku sprawy takie toczą się zazwyczaj szybko, a decyzja o rozwodzie podejmowana jest już na 1-2 posiedzeniu. Kiedy w grę wchodzi majątek czy przyznanie opieki nad dzieckiem sąd musi znacznie bardziej nachylić się nad sytuacją rodziny – priorytetem są oczywiście dzieci i ich dobro. Chcąc rozwiązać sprawę polubownie możemy skorzystać z pomocy mediatora, który krok po kroku przeprowadzi małżonków przez najważniejsze kwestie rozwodowe i pomoże wypracować wspólne stanowisko odnośnie majątku czy opieki nad dziećmi. Mediacje znacząco skracają czas trwania rozprawy. 

Kiedy mediacje nie są możliwe warto zatrudnić adwokata – jego zadaniem będzie nie tylko dokładne zapoznanie się z nasza sytuacją, ale także obrona naszych interesów przed sądem. Wspólnie z adwokatem warto ustalić plan działania i obrać cele do których wspólnie będzie się dążyć.