home Pozostałe Znajdź idealne zabawki dla dziecka!

Znajdź idealne zabawki dla dziecka!

 

Współcześnie rodzice są wręcz zalewani propozycjami nowoczesnych i kolorowych zabawek dla dziecka w każdym wieku. Ich wybór jest tak szeroki, że często sami nie wiedzą, które z nich faktycznie przypadną dziecku do gustu. Nie bez znaczenia jest bezpieczeństwo, materiały czy sama konstrukcja. Jakie zabawki wybierać dla dziecka, chcąc, by bawił się bezpiecznie?

Zabawki drewniane – powrót do korzeni

Wraca moda na zabawki z drewna – widać to przede wszystkim po ilości zamówień z prywatnych firm. Zabawki drewniane doskonale wpisują się w modę na ekologiczne podejście do życia i są tworzone z najwyższą dbałością o detale. Dawniej zabawki drewniane kojarzyły nam się wyłącznie z klockami – dzisiaj producenci zachwyca i zaskoczą nas szerokim wyborem zabawek do pchania, do ciągnięcia, zabawkami wiszącymi, zabawkami edukacyjnymi, nie brak tu również klasycznych klocków. Najważniejsze jest jednak to, że są one bezpieczne dla dziecka w każdym wieku i sprawią wiele radości – mówią sprzedawcy z firmy haribi.pl

Jak tworzone są zabawki drewniane?

Podstawą w tworzeniu zabawek drewnianych jest stosowanie wyspecjalizowanych maszyn, które w odpowiedni sposób obrabiają drewno, pozostawiając jego powierzchnię gładką, a rogi zaokrąglone. To niezwykle ważne – wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo, ale i na komfort zabawy. Kolejnym krokiem jest malowanie – klocki są malowane nietoksycznymi farbami, kolejno kolor zabezpieczany jest poprzez nałożenie trwałego lakieru. Tak przygotowane klocki są odstawiane do wyschnięcia i dokładnie sprawdzane pod kątem uszkodzeń mechanicznych. 

Jakie zabawki drewniane wybrać dla dziecka? Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na zabawki poprawiające sprawność manualną rączek dziecka. Możemy też w prosty sposób ozdobić pokój dziecka poprzez podwieszenie drewnianych zabawek w kształcie ptaków.