home Zdrowie i Uroda Znajdź idealne kosmetyki do swojej cery

Znajdź idealne kosmetyki do swojej cery

 

Skuteczna pielęgnacja skóry twarzy wymaga od nas nieco czasu i zastosowania szeregu kosmetyków dedykowanych do rodzaju naszej cery. Systematyczność oraz cierpliwość sprawią, że nasza skóra odpłaci nam się wspaniałym, promiennym wyglądem. Jakie kosmetyki i zabiegi stosować, aby móc cieszyć się promienną skórą?

Podstawowe czynności: oczyszczanie twarzy

Podstawą porannej i wieczornej pielęgnacji jest oczyszczanie. Powinno ono przebiegać dwuetapowo: za pomocą klasycznych żeli czy pianek czyszczących, kolejno: z użyciem olejków myjących, które pozwalają na oczyszczenie skóry z silnych zabrudzeń (np. makijażu). Wybór produktów czyszczących nie powinien być przypadkowy: zbyt silne produkty sprawią, że skóra stanie się wyjałowiona, zaczerwieniona, możliwe będą też podrażnienia. Wysokiej jakości produkty do delikatnego oczyszczania znajdziemy na stronie koreabu.pl

Raz w tygodniu warto wykonać delikatny peeling skóry twarzy – zabieg ten pozwoli na złuszczenie obumarłego naskórka, wygładzenie i przygotowanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Tonizowanie i esencje

Niezwykle ważnym elementem codziennej pielęgnacji jest tonizowanie przy pomocy toników czy naturalnych hydrolatów. Produkty te pozwolą na przywrócenie naturalnego pH skóry oraz odbudowanie jej warstwy ochronnej. Po toniku warto wykorzystać esencje i produkty typu serum – pozwolą one na silniejszą regenerację i nawilżenie skóry oraz przygotowanie jej do kolejnych zabiegów. 

Ostatnim etapem pielęgnacji jest zastosowanie kremu. Kremy na dzień powinny posiadać wysokie filtry przeciwsłoneczne. Dzięki nim znacząco zahamujemy procesy starzenia skóry. W przypadku kremów na noc wybierajmy kremy silnie nawilżające, które pozwolą skórze na odżywienie.