home Motoryzacja Zmieniamy samochodowe żarówki

Zmieniamy samochodowe żarówki

 

Wymiana żarówek w samochodzie wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak wydaje się być na początku. W sklepach, jak na przykład Firma Handlowa Krystyna, istnieje mnóstwo rodzajów żarówek samochodowych. Jednak głównym kryterium podziału jest to, do jakiego podzespołu chcemy je zastosować. Reflektory główne wykorzystują najczęściej żarówki H1, H3, H4, H7 i HB4. Warto zapoznać się z ich różnicami jeśli czeka nas wymiana żarówek w samochodzie.

Wymiana żarówek w samochodzie – co ma znaczenie?

Wymiana żarówek w samochodzie odgrywa ogromną rolę w kwestiach bezpieczeństwa. Oświetlanie tego, co dzieje się poza samochodem, jak również zwiększenie widoczności naszego pojazdu jest bardzo ważne. Różnice w dostępnych na www.fhkrystyna-import.pl żarówkach opierają się na jakości i trwałości, a co za tym idzie na cenie. Najważniejsze jednak jest, by spełniały one europejskie normy. Potwierdzeniem homologacji jest symbol E, który powinien być widoczny na opakowaniu. Warto wiedzieć, że wymiana żarówek w samochodzie ma wówczas sens, gdy żarówki wymieniane są parami.

 

Wymiana żarówek w samochodzie – które wybrać?

Przy doborze i zakupie żarówek należy kierować się wskazaniami producenta samochodu. W przypadku zwykłych reflektorów najpopularniejsze rodzaje żarówek oznaczone są symbolami H1, H4 i H7. Litera H oznacza tutaj halogen, czyli gaz wypełniający bańkę, który umożliwia utrzymywanie wyższej temperatury żarnika i zapewnia jasny, biały strumień światła. Kiedy czeka nas wymiana żarówek w samochodzie warto wiedzieć, że modele H1 i H7 posiadają jeden żarnik, a wersja H7 jest po prostu nowocześniejszą wersją typu H1. Z kolei żarówki H4 to rozwiązanie o dwóch żarnikach, zatem jedna sztuka obsługuje światła drogowe i mijania lub drogowe i przeciwmgłowe.