home Pozostałe Jak zadomowić się w UK?

Jak zadomowić się w UK?

Zainteresowanie Wielką Brytanią jako miejscem potencjalnego życia i rozwoju zawodowego nie słabnie. Po olbrzymiej fali emigracyjnej w latach 2005-2008 dzisiaj znowu możemy mówić o dużej ilości Polaków, którzy decydują się na wyjazd na Wyspy w poszukiwaniu lepszego życia. Na co powinniśmy przygotować się podczas przeprowadzki? Co powinno być naszym priorytetem?

Praca, mieszkanie, ubezpieczenie

Aby móc czuć się bezpiecznie w obcym kraju przede wszystkim musimy pomyśleć o mieszkaniu lub pokoju, legalnej pracy oraz ubezpieczeniu. Szukając pracy możemy korzystać przede wszystkim z sieci – obecnie zdecydowana większość ofert pracy znajdziemy w Internecie. Bardzo ważne jest także zainteresowanie się ubezpieczeniem zdrowotnym – najczęściej będzie ono prywatne, jednak pozwoli nam na korzystanie z podstawowej opieki zdrowotnej, co okaże się niezbędne w momencie choroby czy wypadku.

Wypadki poza granicami kraju

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się każdemu. Jeśli podczas pobytu w UK potrąci nas samochód czy też ulegniemy innemu wypadkowi koniecznie zgłośmy się do ubezpieczyciela, aby wypłacił nam należne odszkodowanie. Jeśli ubezpieczyciel zakwestionuje nasze wezwanie warto skorzystać z pomocy firm egzekwujących długi ubezpieczeniowe.

Miałeś wypadek na terenie UK? Zajrzyj na stronę http://www.wypadki.co.uk