home Technologia Zabezpieczenie przesyłki – jak zrobić to dobrze?

Zabezpieczenie przesyłki – jak zrobić to dobrze?

Nierzadko przesyłki transportowane drogą kurierską wyglądają po dotarciu na miejsce na zniszczone. Wprawdzie nie można mieć pełnej kontroli nad procesem transportowym, ale warto zadbać przynajmniej o jak najlepsze zabezpieczenie paczki.

Jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Przede wszystkim warto o zapakowaniu przesyłki pomyśleć nieco wcześniej niż po zamówieniu kuriera. Na wstępie dobrze jest np. zważyć i zmierzyć przesyłkę przeznaczoną do transportu. Można wówczas łatwo określić jakie opakowanie się przyda i na jakiego producenta kartonów się zdecydować. Tutaj można znaleźć przykładowe produkty: http://www.amataska.pl
Wybrane opakowanie powinno przetrwać ewentualne upadki. Dobrej jakości opakowania kartonowe muszą więc być wykonane z grubszego materiału. Dość dobrze sprawdzają się m.in. opakowania z z trójwarstwowej tekstury falistej, które wytrzymują bez problemu transport i sortowanie, a także upadki. O radę warto zapytać również kuriera, który na co dzień ma do czynienia z produktami różnych producentów opakowań kartonowych.

Klucz do sukcesu to odpowiednie wypełnienie

W przypadku przesyłania tekstyliów czy książek wypełnienie nie jest szczególnie ważne. Zmienia się to jednak kiedy transportowane są kosmetyki czy elektronika. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze folia bąbelkowa, a także wiolina, styropianowe czipsy czy zwykły papier. Nowością na rynku są specjalne gąbki, które dopasowują się do kształtu przesyłanego produktu.
Oprócz tego trzeba oczywiście zadbać o odpowiednie zamknięcia pudełka. Można sięgnąć po tzw. pudełka fasonowe lub zdecydować się na użycie wytrzymałej taśmy pakowej czy spinającej. Lepiej odpuścić sobie natomiast zwykłą taśmę biurową.

Oznakowanie i nie tylko

W przypadku przesyłek produktów delikatnych np. szklanych często na opakowanie nakleja się specjalną naklejkę z oznaczeniem “uwaga szkło”. Poza tym przy niektórych rodzajach towaru wykorzystuje się naklejkę “tą stroną do góry”. Jednak to nie wszystko jeśli chodzi o odpowiednie oznaczenie produktu. Warto bowiem zadbać także o umieszczenie etykiety adresowej w dobrze widocznym miejscu, a więc na górze opakowania. Również i w środku powinna zmieścić się druga etykieta, na wypadek, gdyby pierwsza uległa zniszczeniu.
Na końcu pozostaje jeszcze kwestia otwierania przesyłki. Również i ono nie powinno być zbyt problematyczne, bo także i podczas zmagania się z pudełkiem może dojść do uszkodzenia towaru. Całość powinna więc być jednocześnie dobrze zapakowana oraz w taki sposób, aby nie sprawiać większego kłopotu podczas otwierania paczki.