home Dom i wnętrze Zabezpieczenie mienia – jak chronić dom?

Zabezpieczenie mienia – jak chronić dom?

 

Nasz dom to nasza twierdza – tak mówi stare przysłowie. Mieszkając na własnej posesji szczególnie pragniemy, aby nasze mienie było odpowiednio zabezpieczone. W jaki sposób chronić nasz dom przed nieproszonymi gośćmi i włamywaczami? Możliwości jest kilka!

Klasyczny alarm

W prywatnych posesjach własny larm jest jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń. Zazwyczaj uzbraja się go w momencie wyjścia z domu, również w czasie wyjazdu na dłuższe wakacje. W momencie włączenia alarmu po kilku minutach przyjeżdża wynajęta firma ochroniarska – jej zadaniem jest ustalić przyczynę włączenia alarmu oraz ewentualnie podjęcie działań mających na celu ochronę posesji. 

Nowoczesne ogrodzenie wokół posesji

Wykonanie ogrodzenia wokół naszej posesji jest nie tylko kwestią bezpieczeństwa – dzięki temu przede wszystkim określamy granice naszej działki. Stawiając na nowoczesne ogrodzenia systemowe od firm takich jak legi-polska.pl możemy mieć pewność, że nasz dom będzie doskonale chroniony. Ogrodzenie jest pierwszą przeszkodą, którą musi sforsować potencjalny włamywacz – stawiając na doświadczonych wykonawców możemy mieć pewność, że ogrodzenie nie będzie przecięte czy przepiłowane. Szukając idealnego modelu ogrodzenia zwracajmy uwagę na wielkość prześwitów, jak również wysokość.

Inteligentne systemy sterowania domem

Ciekawym pomysłem, szczególnie kiedy często zdarza nam się być poza domem, jest zastosowanie technologii inteligentnego domu. System ten to czujniki rozmieszczone w domu, sterujące włącznikami światła, temperaturą, bramami, drzwiami. Właściciel posesji może kontrolować działanie czujników poprzez telefon. Dzięki niemu ustali moment włączenia światła wieczorem w domu, co odstraszy włamywaczy. Systemy inteligentne są obecnie jednymi z chętniej wybieranych.