home Dom i wnętrze Wygoda i design – cechy wymarzonego biurka

Wygoda i design – cechy wymarzonego biurka

Urządzasz własny gabinet w domowym zaciszu? Większość dnia spędzasz przed komputerem? Potrzebujesz wygodnego, funkcjonalnego miejsca pracy? Zastanawiasz się jakie meble zapewnią ci najwyższy komfort? Otaczają cię stosy dokumentów, które należałoby uporządkować? Jednocześnie ważna jest dla ciebie estetyka i rozwiązania na czasie? Odpowiednio dopasowane biurko nie tylko ułatwi i usprawni twoją pracę, ale również stanowić będzie ozdobę wnętrza.

https://meblezych.pl/biurko-biale-sosnowe-standard

Kilka słów o ergonomii

Higiena pracy nie jest bez znaczenia. Od doboru biurka zależy bowiem efektywność oraz komfort wykonywanej pracy. Z tego względu nie może być ono ani za niskie, ani za wysokie. Powierzchnia blatu również ma znaczenie – środek monitora laptopa lub komputera stacjonarnego powinien znajdować się na wysokości twoich oczu, w odległości co najmniej 45 centymetrów. Prócz tego biurko musi być na tyle duże, byś miał miejsce na czytanie gazet i książek, podpisywanie dokumentów, czy też rysowanie projektów. Bez wątpienia na wygodę twojej pracy wpływ ma także organizacja dokumentów, papierów i innych akcesoriów biurowych. Najlepsze biurka to te, posiadające kilka szuflad. Dzięki nim każda z twoich rzeczy znajdzie miejsce specjalnie dla siebie.

Designerskie rozwiązania

Obecnie dominującym trendem w wystroju wnętrz jest minimalizm. Meble mają być funkcjonalne, a zarazem jak najprostsze. Tyczy się to także biurek. Mimo to nie zapomina się o tak potrzebnym elemencie jak szuflady, które pomieścić mogą przynajmniej te najważniejsze dokumenty. Modnym materiałem wciąż jest uniwersalne drewno, lecz coraz częściej spotyka się także biurka wykonane ze sklejki, płyty wiórowej lub płyty laminowanej. W kwestii kolorów prym zdecydowanie wiodą biel oraz różne odcienie szarości i surowego drewna. Ciekawym urozmaiceniem są także elementy w nieco żywszych, bardziej intensywnych kolorach, np. zielone drzwiczki szafki lub różowa szuflada.