home Dom i wnętrze Jak wyczyścić srebrne sztućce? Garść niezbędnych porad na temat pielęgnacji eleganckich kompletów

Jak wyczyścić srebrne sztućce? Garść niezbędnych porad na temat pielęgnacji eleganckich kompletów

Gustownego zestawu sztućców, czyli wysokiej jakości noży, widelców, łyżek stołowych, widelczyków i łyżeczek deserowych, a także podstawowych sztućców serwingowych (środka stołu) nie może zabraknąć w żadnym domu. Szczególnie kilka razy w roku – podczas świąt, urodzin i innych imprez rodzinnych pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Wykonane ze srebra, pięknie połyskujące elementy to największa ozdoba uroczyście zastawionego stołu. Stąd jeśli mamy to szczęście posiadać wartościowy komplet, np. cenionej, polskiej marki Hefra, warto odpowiednio się z nim obchodzić. Wówczas służyć nam będzie przez wiele lat.

Podstawowe zasady na temat tego, jak dbać o srebrne sztućce

Jeżeli chcemy, by nasze sztućce jak najdłużej pełniły swoją funkcję użytkowo-dekoracyjną należy o nie odpowiednio dbać. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że korzystanie ze zmywarki jest w tym przypadku absolutnie zabronione. Dla srebra bezpieczne jest wyłącznie mycie ręczne, które pozwoli zachować jego naturalny połysk na dłużej. Po każdym zmywaniu łyżki, noże i widelce należy dokładnie wytrzeć suchą ściereczką z miękkich włókien.

Czyszczenie srebrnych sztućców, które zaśniedziały i straciły swój naturalny połysk

Istnieje bardzo dużo sposobów na wyczyszczenie pociemniałego srebra. Na www.hefra.pl znajdziemy specjalistyczne preparaty do srebra oraz eleganckie sztućce Hefra. Jeżeli akurat nie mamy możliwości ich zamówienia bądź bardzo zależy nam na czasie, gdyż lada moment zjawią się u nas goście możemy skorzystać z jednego z domowych sposobów. W tym celu wystarczy nam odrobina soli kuchennej i wody do przygotowania roztworu, a także folia aluminiowa, którą wyłożymy dno naczynia, aby zbierała zanieczyszczenia.