home Biznes Czy w warsztacie niezbędny jest stół warsztatowy?

Czy w warsztacie niezbędny jest stół warsztatowy?

 

Czym byłby warsztat bez prawdziwego stołu warsztatowego? Wiele osób twierdzi, że to niezbędny i niezastąpiony element wyposażenia, który powinien służyć pomocą w pracy każdemu majsterkowiczowi. To właśnie stół warsztatowy wyznacza główne stanowisko pracy zarówno w warsztacie stolarskim, samochodowym, ślusarskim czy jakimkolwiek innym.

Jaki powinien być stół warsztatowy?

Najprostszy stół warsztatowy jaki można sobie wyobrazić składa się z blatu i nóżek. Jednak w dobie nowych technologii i akcesoriów to nie wystarcza. Bardzo ważna jest możliwość regulowania wysokości – to znacznie ułatwia pracę. Jeśli chodzi o dogodny rozmiar, to zależy on od metrażu warsztatu oraz od pracy, którą się ma zamiar przy nim wykonywać. Niewątpliwie jednak stół warsztatowy musi być stabilny i odporny na duże obciążenia. Powinien też być wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie środków chemicznych używanych w warsztacie. Może być wykonany z blachy ocynkowanej, wykładziny PCV lub z olejoodpornej gumy ryflowanej. Te najlżejsze robi się ze sklejki. Jeśli dana praca będzie wymagała dostępu do wody, sprężonego powietrza czy prądu, trzeba zwrócić uwagę czy stół posiada odpowiednie przyłącza.

 

Stół warsztatowy od Future Logistics

Stoły warsztatowe dostępne za pośrednictwem strony www.futurelogistics.pl są wykonane z najwyższej jakości komponentów, co zapewnia ich długotrwałą eksploatację. Ich obciążenie dopuszczalne to nawet 3.000 kilogramów! Możliwość regulacji wysokości jaką posiada każdy stół warsztatowy sprawia, że można go dostosować do indywidualnych potrzeb pracowników. Ponadto dodatkowe akcesoria jak  szafki, podwieszane szuflady czy nadstawki gwarantują wysoki komfort wykonywanych czynności oraz umożliwiają przechowywanie niezbędnych narzędzi zawsze na miejscu.