home Technologia Jak unowocześnić restauracje? Pomógł w tym producent POS

Jak unowocześnić restauracje? Pomógł w tym producent POS

Świat gastronomii ma nam bardzo wiele do zaoferowania. Powstaje coraz więcej pizzerii, barów mlecznych czy restauracji. Klient ma w czym wybierać od kuchni tradycyjnej, azjatyckiej czy wegetariańskiej. Co zatem zrobić aby ludzie chcieli wybierać właśnie mój lokal? Żeby uważali go za najlepszy? Żeby polecali swoim znajomym?

Miła obsługa to podstawa

Wizytówką każdej firmy jest miła obsługa. Na pewno chętniej wrócimy do lokalu, w którym zawsze wita nas uśmiechnięty kelner niż do takiego, w którym po długim oczekiwaniu na zamówienie jest ono nam podane z wyczuwalną niechęcią pracownika do naszej osoby. Klienta łatwo też zrazić kiedy po przyjściu do lokalu i zajęciu stolika przez długi czas jesteśmy ignorowani. Czy ktoś chciałby wrócić do takiego lokalu?

Rozwiązania, które usprawnią pracę w restauracji

Na szczęście ciągle modernizowany świat jest w stanie zaoferować nam nowe, dobre rozwiązania pozwalające takie problemy rozwiązać. Producent POS przewidział wiele sytuacji które zdarzają się w restauracji, dzięki czemu ułatwia on pracę obsłudze która praktycznie natychmiast realizuje zlecenia nadane przez klienta. Czym właściwie jest system POS? Jest to program informatyczny usprawniający komunikację między kelnerem a kuchnią. Wprowadzone przez kelnera zamówienie od razu wyświetla się na monitorze w kuchni oczekując na realizacje. Dzięki temu kelner nie marnuje czasu na wizyty w kuchni i może od razu przystąpić do obsługi następnych gości. Jest to ułatwieniem zwłaszcza gdy stolik znajduje się daleko od kuchni. Jeśli zdarzy się sytuacja, że kelner pominie jakiś stolik z nowo przybyłymi gośćmi, system automatycznie odnotowuje że nie było przy nim kelnera, oraz po upływie około 20 minut zaznacza dany stolik tak aby obsługa mogła szybko podejść i odebrać zlecenie.
Jeśli klient ma jakieś uwagi dotyczące zamówienia i nie życzy sobie wybranych produktów, ze względu na alergię czy też odmienny gust, uwaga ta zostaje przekazana kucharzowi, aby mógł on zrealizować zlecenie w pełni zadowalające klienta. Prowadząc działalność gastronomiczną warto wdrążyć w nią system POS. Pamiętaj jednak, by dostarczył Ci go dobry producent POS.