home Motoryzacja Ubiór motocyklisty, a kurtki motocyklowe

Ubiór motocyklisty, a kurtki motocyklowe

Zapewne nie raz zauważyliście, że ludzie którzy jeżdżą na motorach mają na sobie specyficzne ubrania. Ot, w zwykłym dresie, w którym można dla przykładu ćwiczyć fitness lub jogę nikt raczej nie przemierza setek kilometrów. Takie zwykłe ubrania, do noszenia na co dzień nie nadają się do jazdy na motorze. Sprawdź, z czego powinien się składać ubiór motocyklisty.

Wiele marek, boga oferta dla motocyklistów

Ubrania, które zakładamy, przygotowując się do wyjechania motorem muszą być specjalne i mają za zadanie przede wszystkim chronić nasze zdrowie, nasze bezpieczeństwo. Na świecie istnieje kilkunastu producentów, którzy są mniej znani lub bardziej i to właśnie oni zajmują się wyprodukowaniem odzieży dla motocyklistów. Trzeba im przyznać, że produkują odzież naprawdę dobrą oraz trwała, która jest w stanie przetrwać wiele upadków oraz zderzeń. Producenci oraz ich pracownicy przykładają wagę do najmniejszych szczegółów, tak aby klienci byli zadowoleni z ich właśnie usług. Wiem, że wielu znanych sportowców – motocyklistów składa specjalne zamówienia i ich ubrania są szyte specjalnie na ich wymiary i posturę.

Jak wygląda odpowiedni strój motocyklisty?

Motocykliści, którzy sobie na co dzień jeżdżą po ulicach również muszą zakupić dla siebie odpowiednie spornie, buty oraz kurtki motocyklowe, które mają za zadanie chronić nasze ciało w przypadku zderzenia. Nie ma co ukrywać, że gdyby komuś przytrafił się wypadek (jednak nikomu tego nie życzę) to siłą uderzenia jest ogromna. Kurtka ma za zadanie zamortyzować tą siłę uderzenia, żeby ciało odniosło jak najmniej obrażeń. Drugim ich zadaniem jest zatrzymywanie ciepła ciała. Podczas jazdy na motorze nie jest wcale ciepło. Pieszemu na ulicy może być bardzo ciepło, bo temperatura dochodzi do stopni w cieniu. Jednak na motorze nie odczuwa się takiego skwaru, jest wręcz odwrotnie. Dopiero jak się zejdzie z motoru to motocyklista może zdjąć swoją kurtkę, ponieważ będzie mu ciepło. Ubranie dla motocyklisty, takie jak kurtki motocyklowe czy kask, to naprawdę bardzo ważna rzecz. Jeżeli naszą pasja jest korzystanie z tych pojazdów to nie warto oszczędzać na spodniach oraz kurtce, które będziemy nosić podczas jazdy na motorze.