home Pozostałe Teneryfa — obiekty kultu religijnego

Teneryfa — obiekty kultu religijnego

Większość mieszkańców Teneryfy stanowią praktykujący katolicy. Dlatego na wyspie nie brakuje kościołów oraz innych miejsc kultu religijnego. Niektóre z nich, choćby ze względu na wspaniałą architekturę, są także bardzo chętnie odwiedzane przez turystów.

Bazylika Matki Bożej w Candelarii

Wybudowana w połowie XX stulecia bazylika to symbol religii rzymskokatolickiej na Wyspach Kanaryjskich. W jej wnętrzu znajduje się bowiem figurka Matki Bożej z Candelarii, patronki archipelagu, której datę powstanie legendy sytuują w XIV stuleciu (lub nawet wcześniej). Właśnie dlatego świątynia ta jest celem wielu pielgrzymek, zwłaszcza w czasie świąt maryjnych.

Katedra w San Cristóbal de La Laguna

Ta datowana na początek XX wieku katedra to zdecydowanie jeden z najciekawszych obiektów sakralnych na Teneryfie. Wynika to przede wszystkim z ogromnego, wręcz niewyobrażalnego bogactwa sztuki religijnej, która znajduje się w jej wnętrzu. W wielu kaplicach podziwiać można przepiękne malunki i rzeźby oraz ołtarze. Na szczególną uwagę zasługują te poświęcone Matce Boskiej, której kult na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo żywotny.

Tekst napisany we współpracy z http://happyapartmentstenerife.com/pl/