home Dom i wnętrze Jak sprawić, aby nasz dom był najlepszym miejscem do życia?

Jak sprawić, aby nasz dom był najlepszym miejscem do życia?

 

Proce budowania domu jest niezwykle złożony – od samej decyzji o budowie, poprzez kupno działki, stworzenie projektu domu, aż po wybór wykonawców, wybór materiałów, wykończenie. Przygotowując się do tego procesu warto pomyśleć nie tylko o powierzchni domu czy tarasie, ale przede wszystkim o stabilnych systemach i ociepleniu domu, aby w przyszłości móc cieszyć się komfortem i spokojem wewnątrz. 

Dlaczego kwestia ocieplenia domu jest tak ważna?

Odpowiednie docieplenie domu jest kwestią kluczową do zachowania komfortu wszystkich mieszkańców. Obecnie na polskim rynku znajdziemy wiele materiałów i technologii, które bezpośrednio wpłyną na zachowanie ciepła wewnątrz domu. Musimy być świadomi, że nieprofesjonalnie czy wadliwie wykonana izolacja przyczyni się nie tylko do pogorszenia samopoczucia mieszkańców, ale też do znacznego zwiększenia naszych rachunków za ogrzewanie. Co możemy zrobić, aby zadbać o odpowiednią izolację termiczną domu?

Termomodernizacja po fakcie

Jeśli nasz dom jest wybudowany, a my zaczynamy odczuwać problemy związane z jego ogrzaniem – nic straconego. Firmy takie jak inpg.pl zaproponują nam kompleksowe działania związane z termomodernizacją domu oraz jego ociepleniem. Termomodernizacja jest procesem złożonym, który rozpoczyna się od przeprowadzenia profesjonalnych audytów. Podczas audytów możliwe będzie określenie przyczyny problemu – w czasie audytów wykorzystywane są urządzenia takie jak kamery termowizyjne. Termomodernizacja to stopniowe ocieplanie domu poprzez docieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, ocieplenie stropów i dachów, wymianę stolarki okiennej na taką, która wspierać będzie odzyskiwanie ciepła. 

Z procesu termomodernizacji zostanie stworzona odpowiednia dokumentacja poświadczająca certyfikaty wykorzystywanych materiałów i technologii.