home Zdrowie i Uroda Jak skutecznie dbać o włosy i paznokcie?

Jak skutecznie dbać o włosy i paznokcie?

 

Włosy i paznokcie wymagają od nas specjalnej troski – odpowiednia pielęgnacja sprawi, że włosy staną się sprężyste, a paznokcie twarde i odporne na łamanie. Jakich preparatów warto używać na co dzień, aby były one naszą ozdobą?

Mycie i odżywianie włosów

Codzienna pielęgnacja włosów polega przede wszystkim na oczyszczaniu skóry głowy. Współcześnie możemy w tym celu wykorzystywać zarówno klasyczne szampony, jak i nowoczesne szampony suche, idealne do wykorzystywania w trakcie lata. Zadaniem szamponu jest oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru sebum, jak również z drobinek kurzu. Nowoczesne szampony przeznaczone do pielęgnacji znajdziemy w sklepie emcik.pl

Po umyciu skóry głowy konieczne jest zastosowanie odżywki – preparat ten pozwoli na odżywienie wnętrza włosa oraz dostarczenie mu cennych składników odżywczych. Zadaniem odżywki jest również uelastycznienie włosów, aby były one mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, łamanie. Co jakiś czas warto również zastosować maski i kompresy, które sprawią, że włosy staną się jedwabiste w dotyku. 

Paznokcie – postaw na nowoczesny i trwały manicure!

Czy wiesz, że nasze dłonie to jedna z naszych wizytówek? Warto dbać nie tylko o kondycję skóry rąk poprzez stosowanie kremów, ale także o to, by nasze paznokcie były zadbane. Wśród najczęściej rekomendowanych zabiegów wymienia się manicure hybrydowy. Taki rodzaj manicure możemy wykonać w salonie piękności lub samodzielnie w domu, o ile tylko posiadamy niezbędne przyrządy: lakiery hybrydowe oraz lampę UV. Zaletą lakierów hybrydowych jest to, że tworzą one zwartą, twardą strukturę na powierzchni paznokcia i uzupełniają niewielkie ubytki. Lakiery hybrydowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego przez wiele dni możemy cieszyć się pięknym kolorem i gładkim wykończeniem.