home Zdrowie i Uroda Skąd tak duża popularność naturalnych kosmetyków?

Skąd tak duża popularność naturalnych kosmetyków?

 

Moda na naturalne kosmetyki w Polsce trwa od wielu lat – cenimy je przede wszystkim za doskonały skład, ale również za etyczne podejście producentów do kwestii testowania na zwierzętach. Do niedawna kosmetyki tego typu kojarzyły nam się z drogimi produktami – dzisiaj wiemy doskonale, że dobrej jakości kosmetyki naturalne znajdziemy bez trudu w atrakcyjnych cenach. Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Kosmetyki naturalne – dobry skład!

Podstawą popularności kosmetyków naturalnych jest ich skład. Nie znajdziemy w nim sztucznych barwników, konserwantów ani silnie drażniących środków chemicznych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że kosmetyki nie będą podrażniać naszej skóry. Dzięki zastosowaniu naturalnych ekstraktów z roślin nasza skóra jest delikatnie pielęgnowana, nie jest narażona na przesuszenie – mówią eksperci ze sklepu internetowego dashofglam.pl

Jakie kosmetyki naturalne wybierać dla siebie?

Możliwości jest naprawdę wiele – producenci proponują nam dzisiaj pełen zakres kosmetyków naturalnych, zarówno do codziennej pielęgnacji, jak i produkty przeznaczone do specjalnego użytku. Wśród najchętniej kupowanych kosmetyków naturalnych wymienia się mydła o dobrych składach. Bardzo często ich struktura wzbogacona jest o drobiny kwiatów, które nadają wspaniałego zapachu. Drugim, chętnie kupowanym produktem, są naturalne peelingi – w ich składzie znajdziemy zmielone łupiny orzechów, ale również muszne czy wiórki kokosowe, zmieloną kawę. Takie elementy peelingujące pozwalają na skuteczne złuszczanie martwego naskórka i pozostawienie skóry czystej i świeżej. 

Wielkim zainteresowaniem cieszą się również olejki do twarzy i do ciała. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, a skład pozwala na skuteczne natłuszczenie skóry, nawilżenie jej, uelastycznienie.