home Pozostałe Relaks w Japonii

Relaks w Japonii

Japonia jest krajem wielu sprzeczności. Z jednej strony piękna, stara i tajemnicza azjatycka kultura, z drugiej ekstremalna nowoczesność i anonimowość wielkich miast. Podróżując do Kraju Kwitnącej Wiśni warto postawić na duchowe przeżycia i pod ich kątem dobrać atrakcje – na przykład decydując się na kąpiel w onsenie, spotkanie z rdzenną religią shinto i zwyczajem hanami.

Kąpiel w onsenie

Gorące źródła są w Japonii podstawą wielu uroczych, niewielkich kąpielisk, gdzie można zaznać odpoczynku po ciężkim dniu. W onsenie panują szczególne zasady, które warto znać. Nie jest to zwykły basen. Większość z nich jest albo dla kobiet, albo dla mężczyzn. Przed wejściem go gorącego basenu wypełnionego leczniczą wodą należy się całkowicie rozebrać i umyć, korzystając ze specjalnego stanowiska z prysznicem. Warto wiedzieć, że do onsenu nie mogą wejść osoby posiadające tatuaże.

Świątynie shinto

Religia shinto jest unikalną, japońską wiarą, z którą warto spotkać się podczas pobytu w tym kraju. Istnieje wiele malowniczych, godnych zobaczenia chramów shintoistycznych, które zachwycają swoją niebanalną architekturą i wschodnim klimatem.

Hanami – oglądanie kwiatów

Hanami to japoński rytuał związany ze słynnym kwitnieniem wiśni. Japończycy oglądają wtedy piękne, różowe kwiaty i świętują do późnych godzin nocnych. Z okazji hanami można pobawić się na świeżym powietrzu oraz poczuć ducha japońskiej kultury. Z pewnością warto śledzić prognozowaną porę kwitnienia, która jest podawana przez Agencję Meteorologiczną.

Więcej atrakcji w Japonii

Kamakura, Tokio, Kioto czy Nara to nie wszystkie topowe atrakcje Japonii, które możesz zwiedzić w niecałe dwa tygodnie. Sprawdź listę TOP 17 atrakcji w Japonii, którą blogerzy z Readyforboarding.pl stworzyli na podstawie swojej 10-dniowej wyprawy po tym pięknym kraju.