home Pozostałe Prawidłowe żywienie psów – dlaczego jest tak ważne?

Prawidłowe żywienie psów – dlaczego jest tak ważne?

 

Decydując się na przygarnięcie czy kupno psa warto wcześniej odpowiednio przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny w domu. Powinniśmy nie tylko poczytać o konkretnej rasie psa i jego cechach, ale również dowiedzieć się, jak powinno wyglądać codzienne żywienie i pielęgnacja psa. To właśnie żywienie jest tematem, który wzbudza wiele kontrowersji. Co mówią weterynarze? Jak żywić psa, aby był on zdrowy i pełen sił?

Jakie pożywienie dla psów wybrać?

Zdecydowana większość z nas kupuje klasyczne i ogólnodostępne karmy dla psów w sklepach, marketach. Musimy jednak wiedzieć, że ich skład pozostawia wiele do życzenia. W karmach takich procentowy udział mięsa to ok. 20-30%. Reszta to składniki roślinne, suplementy diety. Karma taka z pewnością zaspokoi głód psa, jednak nie zapewni mu niezbędnej dawki witamin, mikroelementów oraz białka. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na karmy droższe, ale znacznie lepsze pod względem składu – mówią specjaliści z marki narffood.pl. Szukając produktów wysokiej klasy warto zwrócić uwagę na firmy proponujące dietę BARF – dieta ta opiera się na podawaniu psom surowego mięsa, kości, warzy i owoców oraz suplementów diety. Dzięki odpowiednio skomponowanym składom takie karmy nie tylko są smaczne, ale przede wszystkim: pożywne i wartościowe. Dzięki wysokiej zawartości białka pies otrzymuje niezbędny budulec dla mięśni. Witaminy i mikroelementy wpływają pozytywnie na stan kości, zębów i sierści. 

Przekąski dla psa

Nieodłącznym elementem żywienia psa są smakołyki oraz produkty przeznaczone do ścierania kamienia nazębnego. Smakołyki i przysmaki mogą być nagrodą za dobrze wykonane zadania czy sztuczki, np. aportowanie.  Warto również poszukać naturalnych suszonych przysmaków, np. rybek.