home Biznes Power bank – podstawowe parametry

Power bank – podstawowe parametry

Chcesz sobie sprawić power bank? A może planujesz zaopatrzyć swoją firmę w gadżety reklamowe w postaci przenośnej ładowarki? Niezależnie od tego, którą opcję wybierasz, zanim złożysz zamówienie u pierwszego lepszego producenta musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Jeśli nie chcesz, aby twój bank energii zepsuł się po jednym naładowaniu a twoi klienci nie posądzili cię o rozdawanie tanich, tandetnych produktów, zwróć uwagę na jego parametry.

Pojemność

Zawsze, ale to zawsze kieruj się pojemnością realną, a nie markową (często jest przekłamana i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością). Ogólnie przyjmuje się, że power bank o pojemności około 7 000 mAh jest w stanie dwukrotnie naładować smartfon bądź jednokrotnie standardowych rozmiarów laptop.

Wydajność

Wydajność ogniw jest to wartość związana z technologią ich wykonania oraz stratami wynikającymi z wydzielania energii cieplnej i działania układu scalonego płyty. Im jakość płyty głównej i komponentów jest wyższa, tym wyższa wydajność ogniw i żywotność ładowania power banku. Podobnie dzieje się z urządzeniami, które ładujemy za pomocą banku energii. Zaawansowane technologicznie smartfony ładują się zdecydowanie szybciej i bezpieczniej.

Prąd ładowania

Prąd ładowania określa tempo, z jakim bank energii przekazuje energię elektryczną podłączonemu do niego urządzeniu. Dobrej jakości power banki zazwyczaj posiadają prąd ładowania równy 1,5 A.

Cykle ładowania

Każde ogniwo power banku ma ograniczoną ilość cykli ładowania. Producenci solidnych banków energii dają gwarancję, że wydajność ładowania przenośnych ładowarek nie spadnie poniżej 80% do 500 cykli. A zatem urządzenia te mogą nam służyć nawet przez kilka lat.

Zobacz jakie gadżety reklamowe proponuje twojemu biznesowi firma http://www.solsen.pl/