home Dom i wnętrze W poszukiwaniu inspiracji na piękną łazienkę

W poszukiwaniu inspiracji na piękną łazienkę

 

Łazienka to miejsce, w którym nie tylko dokonujemy zabiegów pielęgnacyjnych, ale także odpoczywamy. Warto zadbać o to, aby nasza domowa łazienka stała się także domowym SPA, który pozwala na odprężenie po długim i męczącym dniu. Jakie elementy wystroju wybrać, aby pomieszczenie to prezentowało się wyjątkowo? Jakie elementy wyposażenia kupić, by odznaczały się elegancją i funkcjonalnością?

Kafle i mozaiki na ścianach i podłogach

Aranżując elegancką łazienkę zacznijmy od podstaw – pierwszym krokiem będzie wypełnienie ścian materiałami, które oprą się wilgoci i parze wodnej. Klasyczne kafle zostają dzisiaj zastępowane pięknymi mozaikami, które pozwolą na stworzenie nietuzinkowego, oryginalnego wnętrza – interesująca propozycję mozaiki do łazienki zaproponuje nam producent krzemien.com.pl

Jaki kolor ścian wybrać? Zagadnienie to jest dość istotne, kiedy do dyspozycji mamy niewielkie pomieszczenie łazienkowe. Małe pomieszczenia staną się optycznie większe, kiedy zastosujemy jasne kolory oraz lśniące, odbijające światło powierzchnie. Decydując się na ciemne kolory ryzykujemy, że pomieszczenie stanie się nieprzyjemne wizualnie i przygnębiające. 

Elementy wyposażenia: meble, armatura

Podstawowym wyposażeniem łazienki są elementy takie jak wanna, umywalka, kabina prysznicowa. Warto poświęcić nieco czasu na szukanie odpowiadających nam produktów. Wielu topowych producentów zaoferuje nam stylizowane elementy wyposażenia łazienek, wzorowane na stylu angielskim, minimalistycznym czy industrialnym. Warto wykorzystać te propozycje i stworzyć wyjątkowe wnętrze, które będzie cieszyć nasze oczy przez szereg lat. Uzupełnieniem wnętrza niech będzie dopasowane oświetlenie, które wypełni je światłem równomiernie.