home Motoryzacja Poradnik bagażowy dla kierowców – na tapecie: box dachowy. Jaki wybrać najlepiej?

Poradnik bagażowy dla kierowców – na tapecie: box dachowy. Jaki wybrać najlepiej?

 

Okres wakacyjny bardzo często kojarzy nam się z wypadami poza miasto. Podczas dalekich wypadów, bardzo ważny jest komfort wszystkich pasażerów. Poza kwestiami bezpieczeństwa i komfortu, zapakowanie samochodu w przynajmniej tygodniową podróż, wiąże wieloma innymi czynnikami. Dodatkowe miejsce bagażowe w samochodzie to jeden z kluczowych elementów podczas planowania wyjazdu. Jednym z rozwiązań jest box dachowy. Jaki wybrać? Który z nich będzie najlepszy?

Box dachowy – jaki wybrać? – Najważniejsze założenia

Kiedy wybierzemy bazę pod nasz box, musimy dobrać do niej idealnie wyprofilowany model do przechowywania boxa dachowego. Jaki wybrać do samochodu? Czym powinien się charakteryzować? Przede wszystkim odpowiednimi wymiarami, które będą dopasowane pod użytkowany przez nas samochód. Zdecydowanie najmniejszym problemem będzie wybór boxa do samochodu typu kombi i van. W przypadku tych modeli niemal każdy rozmiar będzie odpowiedni. Większy problem stanowią mniejsze samochody, ponieważ wtedy nasz box będzie po prostu za duży, przez co zostanie zaburzona estetyka oraz bezpieczeństwo pojazdu podczas jazdy. Zapytajmy po raz kolejny o box samochodowy. Jaki wybrać najlepiej i na co zwrócić szczególną uwagę? Do unormowań korzystania z boxa bagażowego, zalicza się także właściwe prowadzenie pojazdu z obciążeniem na dachu. Należy zdać sobie sprawę, że podróż ze zbyt mocno załadowanym dachem może wytwarzać niekorzystne opory, tworząc niebezpieczeństwo – ze szczególnym uwzględnieniem dużych zakrętów.

Box dachowy – jaki wybrać? Funkcjonalność przede wszystkim!

Możemy spać spokojnie, znając podstawowe kwestie związane z użytkowaniem boxa dachowego. Jaki wybór boxa będzie najlepszy ze względu na materiał? Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, warto zajrzeć do instrukcji użytkowania kufra na dach i sprawdzić, czy nie znajdziemy w niej adnotacji dotyczącej m.in. maksymalnej wagi górnego bagażu. To znacznie ułatwi nam dalsze kroki przy podejmowaniu decyzji o zakupie kufra na dach.

Wejdź na stronę http://www.amos.auto.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą bagażników oraz boxów samochodowych od polskiego producenta.