home Zdrowie i Uroda Piękny pierścionek – zaprojektuj go sam!

Piękny pierścionek – zaprojektuj go sam!

 

Zrealizowanie marzenia o własnej, wymarzonej biżuterii jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek – na polskim rynku jubilerskim nie brak specjalistów i artystów, którzy chętnie podejmą się wykonania konkretnego rodzaju biżuterii. To doskonała alternatywa dla klasycznych jubilerów czy sieciówek. Szczególnie te ostatnie w ostatnich latach straciły w oczach klientów na wiarygodności. 

Dlaczego warto kupować u mniejszych jubilerów?

Szeroki rynek jubilerski sprawia, że od lat możemy sami decydować gdzie wybieramy pierścionki zaręczynowe, obrączki, bransoletki, wisiorki. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście udanie się do sklepu sieciowego, które znajdziemy przede wszystkim w licznych galeriach handlowych. Musimy być jednak świadomi tego, że biżuteria dostępna w takich miejscach jest tworzona hurtowo z materiałów niższej jakości. W praktyce oznacza to, że taka biżuteria jest bardziej podatna na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie. Negatywnym jest także fakt, że za wyroby w takich sklepach sieciowych zapłacimy zdecydowanie więcej niż u prywatnych jubilerów. Jest to kwestia marży. 

Niewielkie pracownie jubilerskie – co mogą nam zaoferować?

Obecnie wielkim zainteresowaniem cieszą się niewielkie pracownie jubilerskie takie jak dorotakos.com, które bardzo indywidualnie podchodzą do wszystkich swoich klientów. W miejscach takich możemy przede wszystkim kupić gotowy wyrób, ale również wykonać projekt, który chcielibyśmy urzeczywistnić. Zadaniem jubilera jest przede wszystkim doradzić nam w kwestii kruszców, zaopiniowanie naszych pomysłów, wybór kamienia. Obecnie panuje moda na pierścionki z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi (szmaragdy, rubiny, szafiry) – biżuteria taka jest nietuzinkowa i próżno szukać jej w sklepach sieciowych.