home Zdrowie i Uroda  Ozonowanie – skuteczny sposób na czyste mieszkanie

 Ozonowanie – skuteczny sposób na czyste mieszkanie

 

O ozonowaniu mówi się dzisiaj coraz więcej – poprzez proces ten możliwe jest oczyszczenie nie tylko przedmiotów, ale również całych pomieszczeń. Ozonowanie staje się alternatywą dla klasycznego sprzątania przy pomocy środków chemicznych. Metoda ta okazuje się być najskuteczniejsza, kiedy w danym pomieszczeniu nie ma możliwości zastosowania detergentów. 

Czym jest ozonowanie?

Ozonowanie jest procesem dezynfekującym, podczas którego nie ma potrzeby używania żadnej chemii gospodarczej. W przypadku ozonowania czynnikiem aktywnym jest sam ozon, który wchodzi w reakcje organiczne z substancjami takimi jak pleśń, grzyby, zarodniki, wirusy czy bakterie, roztocza – i całkowicie je niszczy. Do niedawna ozonowanie stosowane było w miejscach użyteczności publicznej, ale również w halach przemysłowych czy biurach. Dzisiaj ozonowanie może mieć miejsce także w naszych domach, jeśli zaistnieje taka potrzeba – mówią specjaliści z firmy ozonatory.eu

Ozon przydatny również w przypadku przedmiotów

Działanie ozonu pozwala nie tylko na dokładne odkażenie pomieszczenia – dzięki niemu możliwe jest także zneutralizowanie nieprzyjemnych zapachów, również tych powstałych na przestrzeni lat. Ozonowanie jest procesem przydatnym w czyszczeniu ubrań roboczych specjalistycznego przeznaczenia czy też skór, np. kombinezonów motocyklowych. Ozonowanie przydaje się również do odświeżenia wnętrz kasków motocyklowych, w których przypadku nie ma możliwości wyjęcia gąbek i ich czyszczenie mechaniczne. 

Chcąc wykorzystać ozonowanie warto wykorzystać niewielki generator ozonu i dokładnie zapoznać się z instrukcjami jego wykorzystania. Przed włączeniem urządzenia koniecznie upewnijmy się, że w pomieszczeniu nie ma ludzi lub zwierząt. Po ozonowaniu konieczne jest wietrzenie pomieszczenia przez ok. 30 minut, wejście ludzi do pomieszczenia może nastąpić po 2 godzinach.