home Dom i wnętrze Jakie oświetlenie do łazienki wybrać?

Jakie oświetlenie do łazienki wybrać?

 

Urządzając łazienkę musimy skupić się na wielu elementach. Za pośrednictwem firmy Krzemień starannie wybieramy płytki, poszukujemy designerskiej wanny lub kabiny prysznicowej z deszczownicą, kupujemy umywalkę z modną baterią oraz misę wc. Ponadto dobieramy nowoczesne meble i dodatki. W gąszczu tych niezbędnych elementów często nie zwracamy większej uwagi na to jakie oświetlenie do łazienki wybrać. Tymczasem okazuje się, że ma to ogromne znaczenie.

Dlaczego warto zastanowić się jakie oświetlenie do łazienki wybrać?

Oświetlenie w łazience bardzo często wybierane jest przypadkowo. Tymczasem to jakie oświetlenie do łazienki zamontujemy powinno być odpowiednio wcześniej przemyślane. Warto bowiem, aby oprócz roli funkcjonalnej było również adekwatne do stylu w jakim urządzone jest nasze wnętrze. Najczęściej spotkać można oprawy wpuszczane w sufit, których jest zbyt mało, albo świecą one marnym światłem. A łazienka to przecież miejsce, w którym zazwyczaj nie ma okna. Jest to zatem wnętrze ciemne z zasady. Źle dobrane oświetlenie zwyczajnie nie pozwala więc na dokładne golenie się czy wykonanie makijażu. Znacznie utrudnia również przeprowadzenie różnych zabiegów pielęgnacyjnych, od regulacji brwi, poprzez oczyszczanie twarzy, aż po nakładanie maseczek. Ponadto, kiedy w łazience jest jasno łatwiej jest się obudzić – zwłaszcza w ponury jesienny lub zimowy poranek. Łazienka to przecież pierwsze miejsce, do którego wchodzimy tuż po wstaniu z łóżka. Warto zatem przemyśleć jakie oświetlenie do łazienki zastosujemy. 

 

Czym kierować się przy wyborze?

Bardzo popularne halogeny łazienkowe wpuszczane w sufit, chociaż nadal modne, coraz częściej zastępowane są czymś nieco bardziej  designerskim. Wiele osób zastanawiając się jakie oświetlenie do łazienki wybrać stawia na lampy wiszące i stojące, pełniące jednocześnie funkcję dekoracyjną. Spotyka się również nowoczesne plafony, które znacznie różnią się od tych sprzed lat. Istotnym punktem jest oświetlenie lustra. W tym przypadku doskonale sprawdzają się kierunkowe halogeny łazienkowe w postaci kinkietów. Dzięki możliwości regulacji ramienia pozwalają właściwie oświetlić twarz. Trzeba jednak pamiętać, aby dobrać do nich żarówki o ciepłej barwie światła. 

Wejdź na stronę https://krzemien.com.pl i zapoznaj się z propozycjami firmy Krzemień na nowoczesne wyposażenie łazienkowe.