home Dom i wnętrze Jakie ogrodzenie wybrać? Drewno – tworzywo z wielką tradycją

Jakie ogrodzenie wybrać? Drewno – tworzywo z wielką tradycją

Drewno jest jednym z najstarszych elementów używanych w budownictwie. Mimo tego, również obecnie jest materiałem budowlanym nie do przecenienia. Ma zastosowanie zarówno przy tworzeniu stropów, altan czy wszelkiego rodzaju konstrukcji budowlanych. To właśnie drewno jest najczęściej używane do produkcji mebli. Zależnie od rodzaju, produkty drewniane potrafią wytrzymać w ciągłej eksploatacji wiele lat, a upływający czas nadaje im tylko więcej uroku. A w gorszych przypadkach wystarczy użyć preparatów do renowacji powierzchni drewnianych, aby móc cieszyć się ich urokiem. Dlatego to właśnie ogrodzenia drewniane wciąż cieszą się dużą renomą wśród kupujących.

Zalety i wady ogrodzeń drewnianych

Warto zauważyć, że sam proces stworzenia materiałów do stworzenia ogrodzenia nie należy do najtańszych. Aby drewno było gotowe, to wcześniej należy między innymi pociąć je na specjalnej maszynie oraz poddać zabiegom heblowania oraz korowania. Należy również się wcześniej zdecydować, czy ogrodzenie powinno być np. w kształcie sztachet czy klasycznych desek. Sam proces więc należy do tych z gatunku kosztownych oraz pracochłonnych. Ponadto, przy niektórych rodzajach drewna np. sosnowego, co kilka miesięcy trzeba czyścić powierzchnię tworzywa z wychodzącej na zewnątrz żywicy. Jak podaje jednak Euro Fences , jeżeli chodzi o drewniane ogrodzenia, to zalety znacząco przewyższają wady. Są one ponadczasowe, wytrzymałe oraz łatwe do postawienia. Prezentują się dobrze zarówno na wsi jak i w mieście. Po odpowiednim zabezpieczeniu, są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Elementy składające się na ogrodzenie

Wedle informacji które można znaleźć na www.euro-fences.pl , jednym z najbardziej odpowiednich materiałów jest drzewo modrzewiowe. Na produkcje ogrodzenia nadaje się również drewno sosnowe, lipowe czy wierzbowe. Z dębiny przeważnie robi się tylko słupki, które jeżeli mają być wkopane w ziemię, muszą być obowiązkowo zabezpieczone lepikiem asfaltowym.