home Dom i wnętrze Nowoczesne umywalki szklane

Nowoczesne umywalki szklane

Jednym z najnowszych trendów aranżacyjnych, pojawiających się w łazienkach jest szkło. To nie tylko materiał odporny na wodę i silnie działające detergenty, ale też nadający wnętrzu niepowtarzalnej estetyki. Można więc powiedzieć, że idealnie nadaje się właśnie do łazienki. Jedną z propozycji firmy Krzemień są zatem szklane umywalki, które idealnie komponują się zarówno ze stylem klasycznym, retro, jak i nowoczesnym.

Różne kształty, wzory i kolory

Szklane umywalki pojawiły się w ofertach stosunkowo niedawno. Jednakże z uwagi na bogactwo ciekawych kształtów, faktur i kolorów szybko zyskały przychylność klientów. Spotkać można modele małe i duże, głębokie i płytkie, jak również kwadratowe, prostokątne, półkoliste i owalne. Do wyboru jest również opcja jedno, dwu lub wielokomorowa. Jeśli chodzi o wzornictwo, to często wykorzystywanym sposobem zdobienia jest grawerowanie, matowienie i szlifowanie powierzchni szkła. Producenci oferują również ciekawą kolorystykę swoich produktów począwszy od bieli, poprzez błękity, szarości, czerwienie i fiolety, aż po odcienie grafitu i czerni.

Zalety szklanych umywalek

Podstawową i najważniejszą jednocześnie zaletą jest materiał, z których są zrobione. Mocne, solidne szkło sprawia, że umywalka, dostępna na www.krzemien.com.pl jest w pełni bezpieczna. Trudno ją rozbić, a jeśli taki wypadek komuś się przydarzy może być pewien, że szkło nie rozpadnie się na ostre kawałki. Kolejnym atutem jest ich łatwość utrzymania w czystości, do czego przyczyniają się specjalne powłoki dające efekt hydrofobowy. Dzięki nim krople wody spływają do odpływu, a nie zatrzymują się na ściankach umywalki. Nie można też pominąć ich nietuzinkowego wyglądu. Szkło doskonale przenika światło, tworząc piękne refleksy. Dobrze oświetlona umywalka będzie sprawiała magiczne wrażenie.