home Motoryzacja Nowoczesne metody poprawy komfortu w samochodach osobowych

Nowoczesne metody poprawy komfortu w samochodach osobowych

Obecnie firmy samochodowe dążą do tego, aby oferowane przez nich produkty spełniały wygórowane oczekiwania klientów. My sami, jak kierowcy, pragniemy, aby nasz samochód był jednocześnie piękny, szybki, komfortowy oraz bezpieczny. Inżynierowie robią wszystko, aby zapewnić wysoki komfort jazdy swoim klientom. Jakie innowacje i rozwiązania proponują topowi producenci?

Radary, czujniki ruchu, kamery…

Obecnie większość producentów samochodów proponuj pojazdy zaopatrzone w różnorodne technologie, których zadaniem jest zwiększenie komfortu jazdy, jak również poprawienie naszego bezpieczeństwa. Jednymi z najciekawszych są znane od dawna radary wyczuwające przeszkodę i pozwalające na automatyczne hamowanie czy spowolnienie samochodu, jak również czujniki pasa ruchu – zabezpieczenie to pozwala na utrzymanie samochodu w pasie jezdni. Interesującym rozwiązaniem są również czujniki ruchu gałek ocznych – jest to produkt działający na podczerwień, którego zadaniem jest wykrywanie ruchu gałek ocznych kierowcy. W przypadku zaśnięcia samochód może awaryjne hamować lub też starać się wybudzić kierowcę sygnałami (np. drżeniem kierownicy).

Zapakuj się na podróż życia!

Planujesz wczasy z bliską osobą lub z rodziną? Wyjazd odbędzie się samochodem? Warto zadbać o to, aby podczas wakacji mieć wszystkie niezbędne przedmioty blisko siebie. Pojemność bagażnika jest ograniczona, więc warto zainteresować się rozwiązaniami jakimi są bagażniki dachowe – zaproponują nam je firmy takie jak amos.auto.pl. Bagażnik dachowy znacząco zwiększy pojemność samochodu i pozwoli na bezpieczne przewożenie naszego mienia. Warto dodać, że instalacja bagażnika nie zajmuje wiele czasu, a konstrukcja sprawia, że samochód zachowuje pełną aerodynamikę.