home Pozostałe Mnóstwo atrakcji Japonii – staraj się zobaczyć jak najwięcej!

Mnóstwo atrakcji Japonii – staraj się zobaczyć jak najwięcej!

Jadąc pierwszy raz do Japonii, trzeba od razu pogodzić się z tym, że wszystkiego i tak się nie zobaczy. Starać się jednak zawsze trzeba, choćby po to, by z poniższej listy poznać przynajmniej połowę.

Góra Fudżi

Jeśli się tu wybierać, to tylko po to, by wejść na szczyt. A to 3776 metrów wysokości. Nie sposób się jednak zgubić, bo w czasie sezonu – w lipcu i sierpniu, gdy śnieg na czubku topnieje – szczyt zdobywa niemal 400 tysięcy osób. Wielu wspina się nocą, wielu nocuje po drodze w jednej z chatek – wszystko po to, by dotrzeć na szczyt przed wschodem słońca. Niezapomniany widok, ale też tłumy pielgrzymów, przekupniów i handlarzy – jak to w najbardziej popularnym turystycznym miejscu kraju zwykle bywa.

Japonia wycieczka nr 1 to Świątynia Sensoji, Tokio

Buddyjska świątynia, zwana także Asakusa Kannon, według legendy powstała w 628 r. n.e., po tym jak dwaj bracia rybacy złowili w morzu posąg bogini miłosierdzia – Kannon. Przez wieki Sensoji była ulubioną świątynią samurajów i szogunów.

Miasta. Kiusiu. W północno-wschodniej części wyspy znajduję się piekielne miasto Beppu. Słynie ono z różnokolorowych (czerwonych, białych, zielonkawych) gorących źródeł i gejzerów. W panoramie miasta dominuje para wodna i opary siarki wydobywające się z wnętrza Ziemi. Kiusiu. Nagasaki – bardzo ciekawe miasto z wielu powodów. Był to jedyny port otwarty dla statków z Europy od połowy XVII wieku. W mieście znajduje się cała dzielnica domów pierwszych europejskich osadników. To tu rozwijał się ośrodek chrześcijaństwa założony przez Jezuitów i stąd chrześcijaństwo rozprzestrzeniało się w głąb Japonii. Nagasaki jest też drugim na świecie miastem gdzie zrzucono bombę atomową – 9 sierpnia 1945. Można zobaczyć muzeum bomby atomowej, Park Pokoju z wieloma ciekawymi pomnikami i miejsce zrzucenia bomby.
Honsiu. Nara to miasto którego nie można ominąć! Ma niepowtarzalny klimat, wyraźną część z zespołami świątynnymi co zdecydowanie różni Narę od Kioto.

Kamakura

Malownicza stara miejscowość nad oceanem, godzinę drogi na południe od Tokio. Pod koniec XII wieku Kamakura na ponad sto lat została siedzibą japońskich władz. Po tych czasach zostało mnóstwo świątyń buddyjskich i sinto, ukrytych wśród zieleni. Jedna z najciekawszych to Hasedera z ponad dziewięciometrową, drewnianą statuą bogini Kannon. Latem wielu tokijczyków przyjeżdża tu, by popływać w oceanie i odpocząć na plaży.