home Pozostałe Maty antypoślizgowe na obiektach sportowych

Maty antypoślizgowe na obiektach sportowych

Sport to zdrowie – głosi stare porzekadło. I faktycznie tak jest – aktywność sportowa sprawia, że nasz organizm jest lepiej dotleniony, ciało bardziej gibkie i zwinne, a my sami czujemy się po prostu lepiej. Dzisiaj mamy wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Większość z nas wybiera siłownie, baseny, lodowiska. Jak zachować bezpieczeństwo naszego zdrowia w takich miejscach?

Dbaj o higienę!

Podstawą bezpiecznego uprawiania sportów w miejscach publicznych jest higiena. W większości siłowni znajdziemy w regulaminie nakaz stosowania własnych ręczników podczas ćwiczeń na przyrządach sportowych. Dzięki nim minimalizowana jest ilość potu, która zostaje na urządzeniu, przez co też utrzymanie w czystości takiego sprzętu jest znacznie łatwiejsze.
Kwestia higieny jest niezwykle ważna także na basenach. Wilgotne i ciepłe miejsca są idealną wylęgarnią bakterii i grzybów. O ile sama woda w basenie jest silnie chlorowana, o tyle w jacuzzi czy w saunie musimy uważać. Po terenie baseny poruszamy się obowiązkowo w klapkach.

Ryzyko poślizgnięcia

Na basenach, siłowniach czy lodowiskach znajdziemy na podłodze wiele mat antypoślizgowych. Ich zadaniem jest minimalizowanie ryzyka poślizgu na wilgotnej posadzce.

Zapoznaj się z ofertą specjalistycznych mat gumowych na siłownie na stronie https://powerrubber.com