home Dom i wnętrze  Łazienka dopasowana do potrzeb

 Łazienka dopasowana do potrzeb

 

Czy musimy udawać się do SPA, aby skorzystać z możliwości odprężenia się w wyjątkowych warunkach? Niekoniecznie – wystarczy odpowiednia aranżacja własnej łazienki, aby taki wypoczynek fundować sobie… każdego dnia we własnym domu! Jakie rozwiązania i produkty wybrać, aby móc cieszyć się interesującym i funkcjonalnym wnętrzem? Oto kilka naszych podpowiedzi!

Łazienka: miejsce kąpieli, pielęgnacji

Łazienki to miejsca, gdzie możemy zając się sobą, oddać zabiegom pielęgnacyjnym, przemyśleć sprawy z całego dnia. Szukając inspiracji na ciekawą aranżację łazienki pamiętajmy o tym, że musi być ona funkcjonalna, ale też stworzona z elementów zabezpieczonych przed działaniem wilgoci. Pierwszym elementem, na którym skupiamy się to oczywiście kafle podłogowe i ścienne. Wybór jest olbrzymi – możemy jednak zainspirować się najnowszymi trendami i skorzystać z ciekawych kafli patchworkowych, tworząc piękną posadzkę czy kontrastowe elementy na ścianach. Ciekawym i chętnie stosowanym rozwiązaniem w łazienka jest również… drewno! Oczywiście jest ono wcześniej odpowiednio impregnowane i zabezpieczane. 

Wanna czy prysznic?

Nie musimy już wybierać! Obecnie producenci wyposażenia łazienkowego proponują nam produkty łączące zalety obu tych elementów. Obszerne brodziki i wysokie ściany, połączone z możliwością hydromasażu, radiem – to tylko niektóre z atrakcji, które znajdziemy w sklepach z wyposażeniem łazienek. 

Meble łazienkowe na wymiar

Chcąc urządzić łazienkę w sposób funkcjonalny konieczne jest wybranie takich mebli, które pomieszczą wszystkie nasze drobiazgi, kosmetyki, ręczniki. Dobrym pomysłem będzie wybranie mebli tworzonych na wymiar przez jednego z wielu producentów na polskim rynku, np. chobotdesign.pl. Producent zaproponuje nam meble odporne na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne.