home Zdrowie i Uroda Czy laserowe leczenie żylaków to dobra metoda?

Czy laserowe leczenie żylaków to dobra metoda?

Żylaki to problem, któy dotyczy ponad połowę naszego społeczeństwa. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób powstają żylak oraz jak można je leczyć, to koniecznie przeczytaj ten tekst.

Jak powstają żylaki?

Żylaki – powstają na skutek nadmiernego rozszerzania się żył, które z biegiem czasu mogą powodować pewnego rodzaju owrzodzenia. Najczęściej występujące są to między innymi: żylaki kończyn dolnych ( pojawiające się na nogach), żylaki przełyku oraz okolic odbytu. Pamiętać należy, iż żylaki – są to objawy a nie sama w sobie choroba. Nie należy ich jednak lekceważyć. Do najczęstszych przyczyn powstawania żylaków zalicza się pracę siedzącą (ale też nadmiernie stojącą) lub też pozostawione po naszych przodkach – geny. Kobiety będące w okresie ciąży często również są dotknięte problemem żylaków (głównie w okolicach kończyn dolnych). Osoby otyłe lub starsze również są narażone na ich powstawanie. Laserowe leczenie żylaków staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularną metodą leczenia.

Jakie efekty uzyskamy po poddaniu się takiemu zabiegowi?

Laserowe leczenie żylaków to przede wszystkim komfort. Dzieje się tak, ponieważ jest on alternatywną dla bardzo inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, jaki polega na wyrwaniu chorej i dysfunkcyjnej żyły. Nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania do poddania się temu zabiegowi, jest on bowiem w stu procentach bezpieczny. Do głównych zalet takiego zabiegu zaliczana jest przede wszystkim ogromna skuteczność w walce z powstałymi żylakami oraz przeciwdziałanie pojawieniu się nowych (wraz w połączeniu z innymi metodami). Zabieg laserowego leczenia żylaków trwa najczęściej 45 minut, a przed jego wykonaniem pacjentowi podawane jest miejscowe znieczulenie. Rekonwalescencja trwa bardzo krótko – już po maksymalnie dwóch dniach możemy wrócić do pracy i wykonywać czynności dnia codziennego. Należy jednak stosować się do zaleceń lekarza aby zabieg przyniósł jak najlepsze rezultaty. Podczas 1 – 2 tyg. od przeprowadzanego zabiegu zazwyczaj wskazane jest noszenie specjalistycznych rajstop uciskowych. Ceny zabiegów różnią się zarówno od miejsca wykonywania jak i chorego obszaru (cena za jedną nogę to koszt ok. 3000 zł, natomiast dwóch ok. 4500 zł). Warto jednak poddać się zabiegowi z powodu wielu korzyści.