home Pozostałe Laos wycieczka

Laos wycieczka

Laos to kraj pełen małych miast, które zamieszkiwane są przez około 6 milionów mieszkańców. W państwie żyje ponad 100 odmiennych grup etnicznych, co przekłada się na niezwykle bogatą kulturę, a także liczne tradycje. Jest to kraj w większości pokryty górami, dziką roślinnością i rzekami. Co w takim razie warto zwiedzić, znajdując się w tym kraju?

Wybierając się do Laos wycieczka powinna rozpocząć się od miasta Luang Prabang, które uznawane jest za najpiękniejszą miejscowość tego kraju. Dzięki zabytkowej architekturze każdy może odczuć, że czas zupełnie się tu zatrzymał. Znajduje się tu wiele pięknych domów, ogrodów, targów, a ścieżkami przechadzają się w większości mnisi, którzy wychodzą ze swych okazałych świątyń. Będąc Laos, wycieczka powinna zahaczyć również o Jaskinię Tham Kong Lo. Jej długość wynosi 7 kilometrów, natomiast wysokość – 100 metrów, co czyni ją niepowtarzalną. Turyści mają możliwość płynąć przez nią łódkami, a w niektórych momentach nawet wspinać się, aby ujrzeć jej przepiękne wnętrze.

W Laosie znajdują się również plantacje kawy i herbaty, a spacer po nich możemy połączyć z wizytą nad wodospadem Tat Yuang. Innym wodospadem wartym odwiedzenia jest Khon Phapheng, gdzie możemy podziwiać jego wyjątkowy żywioł i rozbijającą się o skały wodę. Ciekawą atrakcją jest również wycieczka nad rzekę Mekong, a także oglądanie delfinów rzecznych. Jest to rzadki gatunek tych ssaków, który dziko zamieszkuje tamtejsze okolice.

Jeśli nie straszne nam piesze wycieczki, warto wybrać się na trekking po dżungli. Możemy zdecydować się na popularne w Laosie szlaki turystyczne lub też wybrać zupełnie nieznane trasy. Po drodze napotkamy wiele mostków linowych, możemy podziwiać dziką naturę, a także zwierzęta w swoim środowisku naturalnym. Laos to zdecydowanie fascynujący kraj, skrywający w sobie wiele tajemnic i nieodkrytych dotąd terenów. Wycieczka po kraju będzie nie tylko dostarczać mocnych wrażeń, ale również niezapomnianych chwil pośród dzikiej przyrody i wyjątkowych ludzi.