home Zdrowie i Uroda Kosmetyki z masłem mango

Kosmetyki z masłem mango

Możemy zaobserwować, że obecnie sporo kosmetyków dostępnych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, które tak jak Drogeria Lilaróż zajmują się dystrybucją produktów o naturalnym składzie, bazuje na maśle z mango. Masło te jest tłoczone z pestek tegoż owocu. Z czego się składa? Jakie właściwości posiada? Kto powinien po nie sięgnąć?

Skład masła z mango

Aż 40-50% zawartości masła z mango przypada na kwas oleinowy (nienasycony kwas tłuszczowy omega-9), kwas stearynowy i palmitynowy. Pierwszy z nich stanowi standardową substancję nawilżającą, regenerującą, uzupełniającą płaszcz lipidowy skóry. Natomiast pozostałe stabilizują i przedłużają trwałość kosmetyku. Reszta składników masła mango to witaminy A, C, E – tzw. witaminy młodości wykazujące działanie przeciwutleniające, wspomagające syntezę kolagenu i regenerację naskórka. Poza tym, nie brakuje tu witaminy K o działaniu przeciwzapalnym oraz zwalczających wolne rodniki, działających przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie polifenoli.

Zastosowanie kosmetyków z masłem mango

Dostępne na www.drogerialilaroz.pl kosmetyki z masłem mango, np. masło do ciała Bioline, balsam do ciała Hagi czy też scrub do ciała Organic Shop mają kremową konsystencję, dzięki której z łatwością się rozprowadzają i szybko wchłaniają. Co istotne nie zatykają porów. Ponadto stanowią doskonałą broń w walce z objawami łuszczycy i egzemy. Z kolei dzięki zawartości witaminy A świetnie radzą sobie także z pielęgnacją skóry dojrzałej. Wreszcie, masło mango nie tylko nawilża i regeneruje skórę, ale również włosy. Stąd też warto poszukiwać szamponów, odżywek i masek na bazie tegoż produktu, bądź też zaopatrzyć się w czyste masło i samodzielnie dodawać je do poszczególnych kosmetyków.