korzonki

Korzonki to bardzo bolesna i długo utrzymująca się przypadłość, której objawem są długo utrzymujące się bóle pleców w dolnej części. Korzonki to tak naprawdę zapalenie włókien nerwowych, wychodzących z rdzenia kręgowego. O zapalenie w tej części ciała wcale nie jest trudno. Co gorsza, korzonki mogą często do nas powracać i to ze zdwojoną siłą. Korzonki mogą być wynikiem nie wyleczonego przeziębienia, przewiania, a także uszkodzenia dysku kręgowego. Stan zapalny powoduje ucisk na nerwy, które są jednymi z najwrażliwszych receptorów ciała. Tak długo jak będzie utrzymywać się stan zapalny, tak długo będziemy odczuwać bolesność w dolnej części pleców.

Czym są spowodowane korzonki

Nie wyleczone do końca infekcje lub choroby, mogą w przyszłości się odnawiać, wywołując zapalenie. Również wypadnięcie dysku kręgowego, wskutek urazów lub podnoszenia zbyt dużych ciężarów, również może skutkować pojawieniem się bólu korzonków. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że korzonkom mogą towarzyszyć również inne objawy, niż tylko ból pleców. To między innymi ból nóg, kolan, a także zmniejszenie wrażliwości na bodźce w innych częściach ciała oraz na skórze. Jednym z częściej pojawiających się objawów jest paraliż mięśni. Między innymi z tego powodu, osoby uskarżające się na korzonki, nie są w stanie ruszyć się z miejsca i przez wiele dni leżą w łóżku.

Leczenie korzonków polega na zwalczeniu stanu zapalnego. W tym celu lekarz może przepisać maści, kremy oraz antybiotyki. Sposobem na to, aby korzonki nie odnawiały się w przyszłości, jest kompletne dokończenie leczenia infekcji i chorób, a także unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego, który może doprowadzić do wypadnięcia dysku. Na korzonki najczęściej cierpią osoby dorosłe, pracujące fizycznie i nie stosujące się w pełni do zaleceń lekarskich. Przeszywając ból, który może towarzyszyć korzonkom negatywnie będzie się odbijać na ich samopoczuciu.