home Zdrowie i Uroda Konsultacja dietetyczna – pierwszy krok do zdrowia i pięknego wyglądu

Konsultacja dietetyczna – pierwszy krok do zdrowia i pięknego wyglądu

Żyjemy w czasach, w których media kształtują sposób w jaki się ubieramy, jemy i wyglądamy. Społeczeństwo oczekuje od kobiet szczupłej sylwetki, a od mężczyzn umięśnionego torsu i silnych ramion. Wiele osób marzy o idealnej sylwetce, pięknej zdrowej skórze, włosach i paznokciach. Zdrowa, zbilansowana dieta gwarantuje nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem. Warto zatem skorzystać z konsultacji z dietetykiem, który zaproponuje jedną z diet oferowanych przez catering Kuźnia Zdrowia. Stąd już prosta droga do zmiany swoich nawyków żywieniowych.

Czym są i jak wyglądają konsultacje dietetyczne?

To przede wszystkim szczera rozmowa – klienta ze specjalistą od żywienia i suplementacji. Dietetyk przeprowadza wywiad, zadając szereg pytań dotyczących trybu życia, aktywności fizycznej, stanu zdrowia oraz nawyków żywieniowych. Wykonywane są również pomiary obwodów talii, brzucha i bioder oraz wzrostu i wagi. Jednak nie tylko liczba kilogramów jest w kręgu zainteresowania dietetyka. Dokonuje on również analizy składu ciała, a więc zdobywa informacje o zawartości masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej oraz stopnia nawodnienia. Określa też wiek metaboliczny organizmu oraz szybkość przemiany materii. Wszystkie te informacje, połączone w całość pozwalają dopasować odpowiednią dietę – jedną z tych, proponowanych na www.kuźnia-zdrowia.pl lub też stworzyć indywidualny plan żywienia.

Dla kogo takie konsultacje?

Rodzaj konsultacji, jakie proponuje Kuźnia Zdrowia jest odpowiedni dla każdego, kto chce zmienić swoje nawyki żywieniowe. Pomaga bowiem zarówno osobom, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, tym, które chcą przybrać na wadze, jak również tym, które pragną po prostu lepiej się odżywiać. Konsultacjami zainteresowani są również sportowcy uczęszczający na wyczerpujące treningi oraz osoby borykające się z problemami zdrowotnymi ( np. choroby jelit, nerek czy wątroby). Konsultacje dietetyczne to pierwszy krok, by zatroszczyć się o własny organizm, poprawić swój wygląd i jednocześnie polubić samego siebie.