home Motoryzacja Kask Kawasaki – dodatek do motoru i bezpieczeństwo dla ciebie

Kask Kawasaki – dodatek do motoru i bezpieczeństwo dla ciebie

Kask motocyklowy to nieodłączny element motocyklisty. Zapewnia bezpieczeństwo chroniąc naszą głową, która najbardziej narażona jest na urazy podczas ewentualnych upadków. Kask to jednak nie tylko jeden z akcesoriów ochronnych. Motocykliści dobrze wiedzą, ze stanowi on również kluczowy element garderoby miłośnika dwóch kółek.

Prawidłowe mierzenie głowy

Aby prawidłowo dobrać kask trzeba fachowo zmierzyć obwód głowy. By zrobić to dobrze, należy przyłożyć miarkę do czoła, ok. 2–3 cm powyżej brwi oraz nad uszami. Kiedy podczas mierzenia głowy wynik wyjdzie na połowie centymetra (np. 55,5 cm) należy zaokrąglić go do góry, aby kask nie uciskał nas w żadnym miejscu. Większość producentów podaje rozmiary swoich produktów w centymetrach, dlatego uzyskanie tej wartości jest niezbędne do prawidłowego wyboru.

Przymiarka

Dzisiejsi sprzedawcy, jak Centrum Motocyklowe www.motohangar.pl dają możliwość przymierzenia kasku w domu i w razie potrzeby zwrócenia lub wymiany. Jest to szczególnie cenne, gdy nam się spieszy i mamy zbyt mało czasu, by Mierzyc kask w sklepie i tam podejmować decyzję. Kask powinien leżeć idealnie na głowie, nie może być zbyt luźny, ale tez zbyt ciasny. Absolutnie jednak wyklucza się sytuację, gdy przesuwa się on na różne strony. Jeśli planujemy dłuższe przejażdżki warto zwrócić uwagę, czy nie jest on zbyt ciężki i nie obciąża szyi, gdyż na koniec wycieczki z pewnością odczujemy taką wadę.

Design

To już sprawa zupełnie indywidualna. Każdy z nas wie, w czym czuje się najlepiej i tego warto się trzymać. Można oczywiście zwracać uwagę na nadchodzące trendy, jednak przede wszystkim warto podążać za swoim gustem. A kiedy wybierzemy już najlepszy kask, możemy oddać się przyjemności podróżowania, mając pewność, że w pełni zadbaliśmy o swoje bezpieczeństwo.