home Dom i wnętrze Do jakich przepisów muszę się stosować, decydując się na montaż ogrodzenia?

Do jakich przepisów muszę się stosować, decydując się na montaż ogrodzenia?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ogrodzeń. Firma Euro Fences ma w swojej ofercie między innymi konstrukcje wykonane z drewna, aluminium oraz stali kutej i nierdzewnej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do zakupu konkretnego ogrodzenia, warto zastanowić się nad kwestami prawnymi, których jesteśmy zobowiązani przestrzegać. Przepisy odnośnie tego jak wysoka może być nasza konstrukcja oraz czy może ona całkowicie zasłaniać widok na naszą działkę nie były do końca jasne. Jednak w czerwcu 2015 roku ustawodawca zdecydował się na ujednolicenie przepisów dotyczących ogradzania terenu prywatnego.

Czy jestem zobowiązany zgłaszać do odpowiedniego urzędu fakt, że na terenie swojej posiadłości
zamontowałem ogrodzenie?

Jeżeli przed czerwcem 2015 roku stawiałem ogrodzenie pomiędzy dwoma sąsiadującymi działkami, to byłem zmuszony zgłosić ten fakt do jednostki samorządu terytorialnego. Podobnie było z konstrukcjami wyższymi niż 2,2 metra oraz tymi ulokowanymi od strony drogi – wymagały one pozwolenia na budowę. Od połowy 2015 roku inwestorzy mają możliwość stawiania ogrodzeń do wysokości 220 centymetrów bez potrzeby załatwiania dodatkowych formalności. W przypadku wyższej konstrukcji posiadanie stosownego pozwolenia będzie w dalszym ciągu wymagane.

Gdzie mogę uzyskać informacje na temat tego, jakich formalności muszę dopilnować?

Na stronie internetowej www.euro-fences.pl, w zakładce kontakt jest podany numer telefonu do specjalistów, którzy udzielą wszelkich informacji odnośnie kwestii prawnych, których należy dopilnować. Firma świadczy również usługi związane z montażem ogrodzeń, więc jeżeli nie jesteśmy pewni własnych umiejętności to możemy skorzystać z ich oferty.