home Biznes Franczyza – czy warto kupić pomysł na biznes?

Franczyza – czy warto kupić pomysł na biznes?

Systemy franczyzowe to obecnie jedna z głównych dróg rozwoju dużych i małych firm. Korzystają z nich również polskie marki – 80% rynku franczyzy stanowią właśnie przedsiębiorstwa rodzime, które dają pracę ponad 460 tys. ludzi. Czy naprawdę warto inwestować pieniądze by działać pod szyldem znanej marki? Czy dzięki temu można zarobić godne pieniądze? Rozpatrzmy kilka kwestii.

Za i przeciw

Sprawa jest dość prosta – jeżeli masz genialny, zupełnie nietuzinkowy pomysł na własny biznes i czujesz, że ze swoim produktem lub usługą jesteś w stanie trafić w niszę zdecydowanie warto zaryzykować! Jednak nie oszukujmy się – w dzisiejszych czasach wymyślono już niemal wszystko i ciężko od podstaw budować firmę, która będzie rzeczywiście prężnie działała i rozwijała się. Nowe pomysły wymagają również sporych nakładów finansowych. Jeżeli mimo to czujesz się na siłach by prowadzić przedsiębiorstwo złotym środkiem jest właśnie franczyza. Tym bardziej, że wybór jest ogromny – to kilkaset ofert w niemal każdej branży – od gastronomii przez handel, turystykę, edukację, aż po doradztwo i księgowość.

Cudzy szyld, lecz biznes własny – o zaletach franchisingu

Głównym atutem podłączenia się pod sieć franczyzową jest to, że kupujemy sprawdzony pomysł na biznes. Oznacza to, że dana marka jest już znana, rozpoznawalna i może pochwalić się zaufaniem klientów. Jest wiarygodna, stąd ryzyko niepowodzenia jest wręcz minimalne. Daje nam to poczucie bezpieczeństwa. Z pewnością dużym plusem jest również pomoc franczyzodawcy, który m.in. wspiera nas w planowaniu codziennej strategii, zapewnia szkolenia dla całej załogi i organizuje ogólnokrajowe kampanie reklamowe. Nie bez znaczenia są także umowy z kontrahentami i dostawcami – dawca licencji jest w stanie wynegocjować bardzo korzystne ceny dla całej sieci franczyzowej.

Wejdź i załóż własny biznes na: rabat-detal.pl