home Pozostałe Fotografia i wideofilmowanie

Fotografia i wideofilmowanie

Ślub i wesele to ważne wydarzenia w życiu każdego człowieka, nic więc dziwnego, że chcemy je uwiecznić na zdjęciach lub filmie. Jest to świetne pamiątka na późniejsze lata, możemy powrócić do tych chwil, gdy zacierają się nasze wspomnienia. Wraz z decyzją o ślubie, przychodzą kolejne decyzje dotyczące organizacji wydarzenia. Wśród nich są również te dotyczące wyboru fotografa na wesele i kamerzysty. Młode pary obecnie coraz rzadziej decydują się filmowanie śluby, jednak bez względu na to, którą opcję wybierzemy, pamiętajmy aby zawsze zatrudniać profesjonalistów.

Wynajmować jedną czy dwie osoby

Jeśli decydujemy się zarówno na zdjęcia, jak i film ze ślubu, musimy ustalić, czy powinna je wykonywać jedna osoba, czy może dwóch profesjonalistów. Zatrudnienie dwóch osób z pewnością wiąże się wyższymi kosztami, jednak warto zastanowić się nad tym, czy jedna osoba jest w stanie uwiecznić wszystkie ważne chwile. Nikt nie jest w stanie wykonywać dwóch zadań jednocześnie: fotografować oraz filmować. Wykonywanie dwóch usług przez jedną osobę jest możliwe, jeśli ewentualnie zdecydujemy się na fotografowanie podczas ślubu, a filmowanie podczas wesela. Gdy chcemy, aby dwie części tego wydarzenia były uwiecznione zarówno na zdjęciach, jak i na filmie, powinniśmy zatrudnić dwóch profesjonalistów.

Dlaczego warto oddzielnie

Fotograf ślubny i kamerzysta dostarczają nam profesjonalnie przygotowane pamiątki z naszego ślubu. Musimy pamiętać, że aby to było możliwe, najlepiej zatrudnić dwie osoby do każdego z zadań. Tylko wtedy będą mogły rzetelnie wywiązać się ze swoich obowiązków. Fotografia i filmowanie wymagają różnej wiedzy i umiejętności, dlatego nie każdy fotograf ślubny będzie potrafił prawidłowo nakręcić film, a kamerzysta zrobić zdjęcia. Lepiej wybrać osoby, które specjalizują się w swojej dziedzinie.

Profesjonalny fotograf i wideofilmowanie

Jeśli chcemy, aby nasz fotograf na wesele http://www.filmifoto.pl/ pełnił również rolę kamerzysty, najpierw upewnijmy się, czy posiada on odpowiednią wiedzę i sprzęt. Obejrzyjmy jego portfolio filmowe i zdjęciowe, a także dokładnie zaplanujmy jakiej formy: zdjęciowej czy filmowej, oczekujemy podczas poszczególnym części wydarzenia. Fotograf to specjalista, dlatego warto wziąć pod uwagę jego rady i zalecenia.