home Pozostałe Kiedy w domu pojawia się pies…

Kiedy w domu pojawia się pies…

 

Pies w domu to niewątpliwa radość dla wszystkich domowników, szczególnie dzieci. Bez względu na to, czy kupujemy psa w hodowli czy też decydujemy się wziąć go ze schroniska istotne jest, aby przygotować dom i mieszkańców na pojawienie się nowego domownika. 

Przygotuj legowisko dla psa

Jednym z najważniejszych punktów w naszym domu stanie się miejsce, gdzie umieścimy legowisko dla psa. Legowiska znajdziemy w sklepach zoologicznych, np. zoona.pl. Kupując legowisko dla psa pamiętajmy, aby przede wszystkim było one dopasowane rozmiarem do naszego pupila i aby było wykonane z trwałych materiałów – wiele psów ma zwyczaj gryzienia legowiska, co finalnie skutkuje potrzebą wymiany tego elementu na nowy. Legowisko powinniśmy położyć w miejscu zacisznym, gdzie pies będzie mógł przez kilka pierwszych dni się zaaklimatyzować w nowym miejscu. 

Miski, karma, zabawki

Żywienie psa powinno być dla nas kwestią priorytetową. W sklepach spożywczych i zoologicznych znajdziemy wiele karm dla psów, zanim jednak sięgniemy po tańsze produkty warto przyjrzeć się ich składom. Weterynarze są zgodni – jakość karmy dla psa ma kolosalne znaczenie w procesie dorastania zwierzęcia oraz budowania jego odporności i zdrowia. Karmy zawierające dużo naturalnego mięsa dostarczą do organizmu niezbędnego białka. Dodatki suplementów, witamin i mikroelementów poprawią jakość sierści, wpłyną na zdrowie kości i zębów. Poza klasyczną, mokrą karmą w domu nie może zabraknąć przysmaków dla psa (które podajemy w formie nagrody za dobrze wykonane zadania i sztuczki), jak i gryzaków naturalnych, które pozwolą na ścieranie kamienia nazębnego i utrzymanie zębów psa w zdrowiu. 

Niezbędne będą także miski – najlepiej kupować miski na niewielkich stojakach, które zapobiegną przesuwaniu podczas jedzenia.