home Zdrowie i Uroda Czy dieta ma wpływ na stan naszych włosów?

Czy dieta ma wpływ na stan naszych włosów?

Stan naszych włosów i skóry głowy zależy od szeregu czynników: pracy naszych hormonów, codziennej pielęgnacji, jak również stosowanych przez nas kosmetyków takich jak szampony czy odżywki. Okazuje się jednak, że również nasza codzienna dieta ma kolosalny wpływ na jakość naszych włosów. Jakie produkty sprzyjają poprawie wyglądu włosów? 

Zbilansowana dieta dla każdego

O tym, jak ważne jest racjonalne żywienie, nie trzeba nikogo przekonywać. Współcześnie, jako społeczeństwo borykamy się z olbrzymim odsetkiem osób z nadwagą, w tym również dzieci. Niezwykle ważne jest edukowanie i uświadamianie, jak dieta wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzisiaj szczególnie możemy wybierać: na półkach sklepowych nie brakuje świeżych warzyw i owoców. Chcąc zachować zdrowe i piękne włosy warto sięgać także po produkty zbożowe i nieprzetworzone – znajdziemy w nich wiele cennych witamin i mikroelementów, które wzmocnią włosy. Warto także sięgnąć po sposoby znane już dawniej, jak np. spożywanie świeżych drożdży rozpuszczonych w ciepłej wodzie. Wysoka zawartość witamin i mikroelementów pozwoli na wzmocnienie włosów oraz ich uelastycznienie. 

Kosmetyki dopasowane do naszych potrzeb

Szukając metod na piękne i zdrowe włosy zawsze szukajmy odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. W sklepach takich jak emcik.pl znajdziemy szeroki wybór kosmetyków takich jak szampony, odżywki, maski, balsamy czy kuracje w ampułkach, które przyczynią się do znacznego poprawienia jakości skóry głowy i samych włosów. Szukając przyczyn zmian skóry głowy warto wybrać się do doświadczonego fryzjera i zapytać o radę. Może się okazać, że nadmierne przesuszenie czy przetłuszczenie jest wynikiem stosowania zbyt agresywnych środków pielęgnacyjnych. Specjalista podpowie również, jak skuteczniej dbać o włosy.