home Zdrowie i Uroda Dieta pudełkowa prosto pod nasz drzwi!

Dieta pudełkowa prosto pod nasz drzwi!

 

Codzienne przygotowywanie posiłków może z czasem stać się przykrym obowiązkiem. Pod natłokiem codziennych spraw coraz trudniej nam zmobilizować się do tego, aby sobie i swoim bliskim przygotować smaczne i wartościowe posiłki. Wymaga to nie tylko znalezienia dobrych produktów, ale też spędzenia dłuższego czasu w kuchni. A gdyby ten czas spędzić wspólnie z rodziną? Umożliwi to dieta pudełkowa… dostarczana wprost pod nasze drzwi!

Czym jest dieta pudełkowa i czy jest odpowiednia dla każdego?

Dieta pudełkowa jest usługą proponowaną przez firmy takie jak kuzniazdrowia.pl. Obejmuje ona dostarczanie przez okres całodziennej diety dla jednej lub więcej osób. Diety pudełkowe to wygodna opcja, szczególnie kiedy nie chcemy tracić czasu na gotowanie i chcemy zaoszczędzić ten czas na spotkania z bliskimi czy po prostu na odpoczynek. 

Czy diety pudełkowe są dla wszystkich? Okazuje się, że tak. Topowe firmy cateringowe zaproponują nam diety pudełkowe o klasycznej kaloryczności, zestawy przeznaczone dla osób odchudzających się, diety pudełkowe typu paleo. Nie brak tu również diet wegetariańskich, dla osób, które chcą ograniczyć czy też całkowicie usunąć mięso ze swojego jadłospisu. W ofercie diet pudełkowych znajdziemy także opcję detoksu sokowego – oznacza to, że pod naszymi drzwiami znajdziemy zestaw soków na cały dzień, które mają zastąpić nam klasyczne posiłki. Taki detoks pozwoli oczyścić ciało z toksyn, dostarczyć mu niezbędnych witamin i mikroelementów. 

Jak wybrać dietę pudełkową dla siebie?

Wybór diety nie jest prosty – firmy cateringowe oferują nam nie tylko gotowe zestawy, ale również możliwość pracy z dietetykiem i ustalenie diety na podstawie indywidualnych potrzeb. Z pewnością warto sprawdzić kaloryczność konkretnej propozycji, alergeny (jeśli jest taka potrzeba).