home Dom i wnętrze Na czym polega doradztwo energetyczne?

Na czym polega doradztwo energetyczne?

Już na etapie inwestycji możliwe jest doradzenie klientowi co zrobić, aby ochronić budynek przed wnikaniem w jego głąb chłodu. Analizowany jest również zakres materiałów, aby jego wartości cieplne były jak najwyższe. Dalszym etapem usługi doradczej przeprowadzanej przed rozpoczęciem realizacji inwestycji jest wybranie najbardziej odpowiedniego źródła energii dla konkretnej nieruchomości. Strona www.unicon-termo.pl podaje, że dużym zainteresowaniem cieszą się również audyty energetyczne przeprowadzane na budynkach już stojących. Mają one oszacować wydatki na ogrzewanie w perspektywie kolejnych kilku lat oraz ocenić, czy budynek jest odpowiednio ocieplony.

Doradztwo energetyczne – do kogo jest skierowane?

Usługa doradztwa energetycznego skierowana jest zarówno do osób, które posiadają własną nieruchomość jak i do tych planujących jej budowę. Nie ma również znaczenia, czy budynek został oddany do użytku lub jego budowa dalej trwa bądź jeszcze się nie rozpoczęła. Warto skorzystać z usług specjalistów zawczasu, aby ograniczyć do minimum przyszłe koszty utrzymania domu. Również dzięki skorzystaniu z wiedzy specjalistów, np. z firmy Unicon można zdobyć wiedzę, której posiadanie może przydać się w przyszłości m.in. przy podejmowaniu decyzji o wyborze instalacji elektrycznej. Przy tak szybko rozwijającej się technologii, wybór metody ocieplenia budynku czy rodzaju rur instalacyjnych nie należy do najprostszych. Nie da się również nie zauważyć, że każda, nawet z pozoru nieistotna decyzja może w przyszłości przyczynić się do kosztów utrzymania nieruchomości. W takiej sytuacji tym bardziej istotna wydaje się być konsultacja z wyspecjalizowanym doradcą energetycznym.

Na co może liczyć klient po zakończeniu usługi?

Po każdej przeprowadzonej czynności klient otrzymuje dokument, który zawiera szczegółowe informacje na temat przeprowadzonych pomiarów. Często są również załączone zdjęcia z kamery termowizyjnej oraz sugestie, które mogłyby usprawnić działanie instalacji elektrycznej bądź obniżyć koszty ogrzewania.