home Dom i wnętrze Ciekawa aranżacja okien w mieszkaniach

Ciekawa aranżacja okien w mieszkaniach

 

Aranżacja mieszkania to już nie tylko wybór konkretnych mebli i dodatków. Dzisiaj wiele uwagi poświęca się temu, jak zaaranżowane są nasze okna w salonach czy sypialniach. Chcąc wpuścić do mieszkania jak najwięcej światła, a jednocześnie zrezygnować z klasycznych firan i zasłon warto wybrać nowoczesne rozwiązania, jakimi są rolety, pliski czy eleganckie rolety rzymskie. 

Klasyczne rolety w nowoczesnej odsłonie

Klasyczna roleta jest nadal najchętniej wykorzystywana. Trwała konstrukcja oraz możliwość wybrania pośród szerokiej gamy kolorów to najczęściej podnoszone zalety tego produktu. Rolety sprawdzą się nie tylko w domach, ale również w biurach, urzędach, przychodniach. Ich główną zaletą jest zapewnienie prywatności przed wścibskimi spojrzeniami, warto jednak pamiętać także o tym, że ich zastosowanie pozwala na schłodzenie temperatury wnętrza w czasie upalnych dni. Warto zwrócić uwagę na tkaniny wykorzystywane w klasycznych roletach – mówią pracownicy sklepu plissandroll.pl. Dzięki zastosowaniu tkanin o gęstym splocie możliwe jest zagwarantowanie, że roleta będzie odporna na ścieranie, wnikanie brudu, działanie wilgoci. Nie musimy się także martwić o jej kolor, gdyż tkaniny zabezpieczone są przed promieniowaniem słonecznym. 

Rolety rzymskie – dla wymagających użytkowników

Chcąc stworzyć wyjątkowe wnętrze musimy pamiętać o każdym detalu. Idealną propozycją na aranżację okien okażą się rolety rzymskie, których elegancka konstrukcja sprawdzi się zarówno w salonach, w sypialniach, ale też biurach czy gabinetach. Wszędzie tam, gdzie oczekujemy nieskazitelnego wyglądu. Najważniejszą cechą rolet rzymskich jest ich dekoracyjny wygląd – poprzez ich zastosowanie nie będziemy musieli się więcej zastanawiać nad tym, jak udekorować pomieszczenie.