home Pozostałe Budżet obywatelski plac zabaw – miejsce, które powinno być na każdym osiedlu

Budżet obywatelski plac zabaw – miejsce, które powinno być na każdym osiedlu

Lato coraz bliżej a wraz z nim zbliżają się wakacje. Gdy tylko pogoda się poprawia, temperatura podnosi a słońce świeci coraz dłużej, dzieci z zabawą przenoszą się na zewnątrz. Wiele dzieci uwielbia też place zabaw z kolorowymi karuzelami, zjeżdżalniami, huśtawkami, piaskownicami i drabinkami. W ciepłe wakacyjne dni potrafią spędzać tam długie godziny razem z koleżankami i kolegami ze szkoły lub podwórka. Sprawdź, czemu warto stawiać place zabaw z budżetu obywatelskiego.

Plac zabaw – niezwykle istotny obiekt nie tylko dla dzieci

Dlatego tak ważnym obiektem na każdym osiedlu jest plac zabaw. Dzieci w każdym wieku, od zupełnie maluch po te starsze, mogą tam spędzać wesoło i bezpiecznie czas. Oczywiście pod warunkiem, że plac zabaw jest zadbany, bezpieczny i w dobrym stanie. Niestety nie o wszystkich tych obiektach można powiedzieć, że nadają się do użytku przez dzieci. Często sprzęty na nich są już stare, zepsute, zardzewiałe, piasek w piaskownicach brudny i zanieczyszczony. Przez to sprzęty mogą powodować często tragiczne w skutkach wypadki, brudny piasek staje się siedliskiem wielu bakterii, wirusów i innych niebezpiecznych dla zdrowia chorobotwórczych drobnoustrojów. W ten sposób plac zabaw może stać się miejscem groźnym dla życia i zdrowia dzieci.

By dzieci mogły się bezpiecznie bawić

Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o konserwację każdego placu zabaw, zabezpieczanie urządzeń przed rdzą, malowanie i o wymienianie starych, zniszczonych sprzętów. Może pomóc w tym przeznaczony na ten cel budżet obywatelski plac zabaw dzięki temu stanie się bezpieczniejszym i atrakcyjniejszym miejscem dla każdego dziecka. Budżet obywatelski można też przeznaczyć na budowę placu zabaw w miejscu, gdzie żadnego nie ma i dzieci nie mają gdzie spędzać wolnego czasu. Dzięki temu najmłodsi będą mogli spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, zamiast w domu przed komputerem, co wyjdzie im tylko na zdrowie, ponieważ ruch jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju. To wszystko będzie możliwe, gdy zagłosujemy na inicjatywę: budżet obywatelski plac zabaw.